Náledí Zdroj: PIXABAY

ČESKO / Chodci i řidiči by měli být velmi opatrní, od úterních večerních hodin bude totiž podle výstrahy meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) hrozit v Olomouckém, Jihočeském, Plzeňském a Moravskoslezském kraji tvorba náledí. Výstraha meteorologů platí od úterní 22. hodiny do středečního dopoledne.

„Za okluzní frontou, která během úterý přecházela přes naše území k jihozápadu, k nám proudí studený vzduch od severovýchodu. Při přechodu okluzní fronty na celém území sněžilo, na severovýchodě a jihozápadě území sněžilo vydatně. V polohách pod 400 m padal déšť se sněhem,“ uvádí ve výstraze ČHMÚ.

Teploty budou podle meteorologů během noci z úterý 15. března na středu 16. března klesat na +1 až -3 stupně Celsia, na jihozápadě a severovýchodě území se bude místy tvořit náledí a zmrazky, na ostatním území jen ojediněle.

Lokálně se bude vytvářet náledí nebo zmrazky. „Vozovky a chodníky budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám,“ doporučuje Český hydrometeorologický ústav.

Komentáře