Aktuální foto - obce Klíny na Mostecku (Krušné hory) Foto: redakce #ZpravyExtra.cz / J.B. (c) 2019

Karlovarsko / Ústecko / Krušné hory – Aktuální informace od Policie ČR v souvislosti se silným sněžením a sněhovou kalamitou v horských oblastech Krušných hor.

V pátek 11. ledna v odpoledních hodinách vyhlásilo vedení města Boží Dar v Krušných horách kalamitní stav v centru obce. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Předpokládá se, že bude trvat minimálně do konce víkendu. Policie Karlovarského kraje úzce spolupracuje s místní samosprávou.

Obchvat města Boží Dar je ke státní hranici s Německem a směrem na Klínovec průjezdný. Policejní hlídka bude vpouštět do centra obce Boží Dar pouze místní obyvatele, zásobování a ubytované hosty, kteří zde mají domluvené parkování. Silnice na Rýžovnu a Zlatý Kopec je v současné době stále uzavřena,“ upřesnila policejní mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ

Přestože se pracuje na zprůjezdnění, budou zde moci poté projet pouze místní obyvatelé a IZS,“ doplnila Zuzana Týřová z karlovarské krajské policie.

Situace v Krušných horách, není o poznání lepší ani v Ústeckém kraji.

Například na Mostecku v horských oblastech obcí Klíny, Mníšek, Nová Ves v Horách či Brandova, a na Teplicku pak obcí Moldava a Nové Město panuje velmi nepříznivé počasí. Aktuálně chumelí a fouká velmi silný nárazový vítr. Na komunikacích se tvoří sněhové jazyky. Vozovky jsou pokryty ledem a sněhem.

Některé komunikace jsou stále ještě nesjízdné a pro veškerou dopravu uzavřeny.

Správa a údržba silnic, se podle informací krajské redakce snaží maximálně všemi dostupnými prostředky zprůjezdnit, alespoň hlavní silniční tady do přilehlých obcí a to v první řadě pro záchranné složky a místní obyvatele, kteří se aktuálně díky sněhové nadílce ocitli a to doslova „odříznuti od světa…“ 

Situaci v Krušných horách i nadále sledujeme, nicméně dle dostupných informací by se do konce víkendu neměla změnit.

-jb, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE