Policie ČR
Pořádková Jednotka Policie ČR, ilustrační foto. Autor/Zdroj: archiv Policie ČR / MV-ČR

Praha – V souvislosti s nadcházejícími oslavami Dne boje za svobodu a demokracii připravují pražští policisté odpovídající bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku. S ohledem na množství oznámených akcí budou pražské policisty posilovat i kolegové z pořádkových služeb a antikonfliktních týmů jiných krajských ředitelství.

O připravovaných bezpečnostních a jiných opatření v souvislosti s oslavami 17. listopadu v hlavním městě aktuálně informoval tiskový mluvčí pražské republikové policie Tomáš Hulan s tím, že úředníci Magistrátu hlavního města Prahy aktuálně evidují několik desítek oznámených shromáždění, meetingů, doprovodných akcí a průvodů, jejichž aktuální výčet najdete na portálu pražského Magistrátu.

Na zajištění klidu a veřejného pořádku se budou podílet stovky policistů napříč různými složkami. „V ulicích metropole tak budou od brzkých ranních hodin působit policisté z pořádkové a dopravní služby, kriminalisté, ale rovněž i policisté z cizinecké policie nebo antikonfliktního týmu. Umožní-li to letové podmínky, bude připraven k nasazení do bezpečnostního opatření i vrtulník, který pomůže policistům průběh jednotlivých akcí monitorovat a činnost policistů tak výrazně zefektivní,“ upřesnil Hulan.

Pražští policisté v rámci příprav bezpečnostního opatření spolupracují i s dalšími subjekty a to městskou policií, dopravním podnikem, magistrátem či jednotlivými městskými částmi.  Rovněž velmi úzce komunikují s organizátory jednotlivých oznámených akcí a také s kolegy z ochranné služby Policie ČR. Některých oznámených akcí se totiž plánují zúčastnit i chráněné osoby.

#Policie ČR
Pořádková Jednotka POLICIE ČR. Policejní těžkooděnci vytvářející kordon.
Foto: archiv Policie ČR / MV-ČR

V rámci oznámení některých shromáždění avizovali jejich organizátoři i následné pochody. „U několika těchto pochodů lze předpokládat větší počet účastníků,“ sdělil policejní mluvčí. Z toho důvodu může docházet k dílčím omezením plynulosti silniční dopravy, které se budou snažit korigovat dopravní policisté. „V tomto směru apelujeme na každého, kdo chce zítra vyrazit do centra metropole, aby pro svou cestu využil především městské hromadné dopravy,“ upřesnil mluvčí pražské policie.

AKTUALITY Z REGIONU

Za zmínku stran dopravy také stojí úplná uzavírka ulice Národní v Praze 1. Ta bude po celý zítřejší den zcela neprůjezdná a v místě budou nastaveny objízdné trasy, které budou zajišťovat a dozorovat dopravní policisté. Tito policisté budou připraveni pomoci či poradit nejen řidičům. Respektujte prosím jejich rad, případně pokynů,“ doplnil aktuálně k nadcházejícím událostem mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

-jb, sim, (red.)

Komentáře