Slovenským policistům ujížděl řidič přes hranice! V autě zastaveném na území ČR přitom vezl osm nelegálních migrantů. Foto: Policie ČR

Slovensko / Brno / Dálnice D2  – V neděli dopoledne se na naše policisty obrátili kolegové ze Slovenska, že pronásledují vozidlo, které ujíždí směrem ke státní hranici. Důvodem měla být jeho rychlá jízda a nezastavení při kontrole. Vozidlo SUV, tovární značky BMW mířilo, po dálnici D2 přes státní hranici směrem na Brno.

O případu informoval policejní mluvčí Petr Zámečník s tím, že se do pronásledování aktivně zapojil také Odbor mezinárodních vztahů, který zúčastněným hlídkám poskytoval potřebnou součinnost. Ujíždějící auto se, vzhledem k jeho vysoké rychlosti, podařilo zastavit až u Brna za pomocí vytvořeného zátarasu.

Ihned po zastavení bylo zřejmé, že pouze vysoká rychlost nebyla důvodem tohoto pronásledování. Kromě řidiče z auta vystoupilo dalších osm cizinců irácké národnosti (sedm mužů a jedna žena),“ uvedl mluvčí policie.

SOUVISEJÍCÍ

Policisté řidiče zadrželi, pro podezření ze spáchání trestného činu.

Všechny převážené cizince policisté z důvodu nelegálního vstupu na území ČR na místě zajistili a eskortovali na policejní služebnu k provedení dokumentace a dalším procesním úkonům. O jejich dalším osudu se bude rozhodovat v následujících hodinách, popřípadě v průběhu zítřejšího dne,“ doplnil k události policejní mluvčí Petr Zámečník.

SLEDUJTE NÁŠ ZPRAVODAJSKÝ SPECIÁL UPRCHLICKÁ KRIZE...“

Při pronásledování nebyla nikomu způsobena žádná zdravotní ani materiální újma.

jb, krj. (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE