Pomoc seniorům či zdravotně a mentálně hendikepovaným. Ilustrační snímek. Autor: PixaBay

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU – Korejská společnost Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP), která se uchází o dostavbu českého jádra, podpořila 12 institucí sociálních služeb v Kraji Vysočina. Zaměstnanci společnosti se kromě hmotné pomoci organizacím zapojili do korejsko-českého dobrovolnického programu pro pomoc seniorům či zdravotně a mentálně hendikepovaným. Dobročinný projekt dnes vyvrcholil odhalením velkoplošné nástěnné malby na zrekonstruované zdi Domova bez zámku.

Korejský velvyslanec v České republice spolu se zástupci Kraje Vysočina, představiteli společnosti KHNP a podpořenými organizacemi dnes představili výsledky korejsko-českého dobrovolnického programu, který pomohl 12 institucím v regionu. Kromě hmotné pomoci od společnosti KHNP v zařízeních sociálních služeb a neziskových organizacích pomáhalo 36 dobrovolníků z řad šesti korejských univerzit i pracovníků KHNP.

„Dobrovolnické pobyty zahraničních studentů nám umožňují rozšířit obvyklou škálu činností sociálních zařízení a dovolují poznat studentům naši zemi i z jiného úhlu pohledu. Jejich podněty nám službu pomáhají posunout o krok dál. Nezavíráme dveře před světem a jsme rádi, když se můžeme o své know how podělit s těmi, kteří o to stojí,“ řekl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk.

Korejští dobrovolníci v posledních týdnech pomáhali například s udržováním zahrad a parků, budováním chovatelské stanice pro ztracené psy či kulturním programem pro pacienty ve středisku Březejc pro zdravotně a mentálně hendikepované děti, Diakonii v Myslibořicích a řadě dalších zařízení.

„Máme radost, že jsme se mohli podílet na takto smysluplném projektu. Kromě pomoci hendikepovaným, kteří ji skutečně potřebují, má podle nás podobná spolupráce zásadní význam i pro vzájemné kulturní obohacení. Velmi rádi bychom totiž spolupráci s Českem i krajem Vysočina dále rozvíjeli a počítáme i s dalšími společensky odpovědnými projekty v regionu,“ uvedl Jun Young-Talk, výkonný viceprezident KHNP.

Mobilní poradna České společnosti AIDS pomoc vyjede opět do Teplic

Celý projekt byl dnes završen slavnostním odhalením více než 20 metrů dlouhé nástěnné malby, umístěné na stěně Domova bez zámku, která zároveň symbolizuje důležitost partnerství mezi Českou republikou a Koreou.

„Zdi zpravidla slouží pro to, aby rozdělovaly. Nástěnná malba, kterou jsme v rámci dobrovolnického projektu společně vytvořili, ale naopak hranice bourá. Spojuje svět hendikepovaných a zdravých a podporuje přátelské vztahy mezi Českou republikou a Koreou,“ chválí si spolupráci ředitelka Domova bez zámku Hana Šeráková.

V Českolipské nemocnici začalo pracovat 11 nových lékařů

„Velký dík za úspěch celého projektu patří dobrovolnickému sdružení STŘED, které se na koordinaci programu výrazně podílelo,“ doplnila Šeráková.

O KHNP

KHNP je státem vlastněná společnost s více než 40 letou tradicí ve výstavbě a provozování jaderných a vodních elektráren. Jako jeden z lídrů světového energetického průmyslu spolupracuje na projektech a je spolehlivým dodavatelem jaderných reaktorů. Firma v současnosti provozuje 24 jaderných elektráren a dalších 9 buduje ve Spojených arabských emirátech a Koreji.

Moderní reaktory generace III+ EU-APR a APR1000 nabízejí nejmodernější prvky pasivní bezpečnosti, ochrany proti pádu velkých dopravních letadel a kybernetické bezpečnosti.

Autor:
Martin Hajný,
grayling.com

Redakce „ZE“

Komentáře