Brno – Kašna Parnas na Zelném trhu se stala ve středu dopoledne centrem zájmu jednatřicetiletého muže. Všimli si ho pracovníci dohledového centra městské policie a hlídce jedoucí na místo popsali, že muž loví z kašny peníze a je u toho nahý.

Informovala o tom redakci serveru #zpravyextra.cz tisková mluvčí brněnské městské policie Tereza Kadrnožková.

Strážníci se mohli na vlastní oči přesvědčit o pravdivosti oznámení a muže vyzvali, aby z vody vylezl a urychleně se oblékl. Zatímco si natahoval kalhoty, hlídce popsal, že ho ke koupeli zlákala vidina lehce nabytých drobných,“ sdělila Kadrnožková.

Chvíli předtím prý totiž do kašny kolemjdoucí hodil padesátikorunu, kterou se následně přiopilý muž snažil neúspěšně vytáhnout. „Mezitím, co se oblékal, si ještě přihnul z plastové lahve plné vína. Strážníci mu proto sdělili podezření z přestupku proti městské vyhlášce, která pití alkoholu na veřejnosti zakazuje, a vypsali mu třítisícovou pokutu,“ upřesnila k případu Tereza Kadrnožková.

VIDEO: Nahý muž hledal v brněnské kašně Parnas drobné…

Nahý muž hledal v kašně Parnas drobné | #ZpravyExtra.cz

Hlídka nejprve přemýšlela, zda muži nepřivolat sanitku záchytu. Jeho kamarád ale slíbil, že se o něj postará a dodal, že se poznali právě na záchytné stanici,“ doplnila tisková mluvčí.

-jb, tk, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE