Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Udalosti112.cz / J.B.

Praha – Základní školy v Bohnicích a okolí obchází strach. Pedagogové se navzájem varují před cizími muži v dodávkách žluté, modré, červené a černé barvy, kteří údajně lákají malé děti do aut. Upozornění na obezřetnost obdrželi i rodiče žáků. Mnozí z nich celou věc řeší na sociálních sítích a rozhořčeně poukazují na nečinnost policistů a strážníků.

Vzhledem k této skutečnosti považujeme za nutné uvést informace na pravu míru. Policie dnes skutečně přijala na tísňové lince 158 zprostředkovaně oznámení o  údajném kontaktování devítileté žákyně. K události mělo dojít už včera. Policisté přistoupili k této informaci s plnou vážností a začali po podezřelých pátrat. Do současné doby se však policii nepodařilo zkontaktovat zákonné zástupce dítěte ani zjistit žádné relevantní informace, které by potvrzovaly pravdivost celé události.


ČTĚTE TAKÉ: Mladá žena se stala obětí obchodníků s lidmi
Pravomocný rozsudek ukončil úspěšnou spolupráci kriminalistů českobudějovické expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování s kolegy z Velké Británie a Irské republiky.

 

V každém případě však policie vítá snahu veřejnosti o vyvolání diskuze na téma osobní bezpečnosti dětí. Rodiče i pedagogové by rozhodně měli o možných rizicích s dětmi hovořit a vštěpovat jim základní pravidla bezpečného chování. Vodítkem mohou být i rady a doporučení policistů<<

mjr. Mgr. Andrea Zoulová,
Policie ČR, (red.)

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE