Škoda 100l, ilustrační snímek. Autor: © Foto: John Lloyd

Česko – Portál Eurozprávy zveřejnil článek věnovaný problémům a komplikacím, s nimiž se setkávali lidé v době komunismu. Na první pohled ve zmíněném materiálu vypadají uvedené argumenty logicky a kritika režimu je opodstatněná: „socialistická ekonomika nefungovala jako celek. Lidé například museli chtě nechtě podporovat šedou ekonomiku ve formě řemeslníků pracujících na tzv. melouchy, protože dočkat se například drobné opravy v domácnosti oficiální cestou bylo někdy nemožné.“

Nicméně se na sociálních sítích publikace stala důvodem k rozruchu a diskuzi.

Jak vyplývá z komentářů na Facebooku, zdaleka ne všichni souhlasí s tím, že byl nedostatek zboží:

Někteří zdůrazňují, že výrobky měly lepší kvalitu, nebo aspoň byly české:

Navíc připomínají, že fronty nezmizely, jenom se přemístily do velkých obchodů nebo dokonce lékáren.

Stojí za zmínku to, že někteří uživatelé se dívají na životní situaci nejen z pohledu přebytku nebo nedostatku zboží. Větší význam pro ně mají jiné hodnoty:

Další autoři příspěvků připomínají, že za komunismu lidé měli aspoň nějakou jistotu ohledně budoucna svých dětí, bydlení, práce atd.

Někteří se v průběhu této rozsáhlé diskuze nezdrželi ironických poznámek:

Část uživatelů naopak zaujala opačný postoj a neuznala, že za komunismu bylo líp.

ČTĚTE TAKÉ: Naše společnost je polarizovaná jako nikdy předtím…
Zdeněk Ondráček rezignoval na funkci předsedy GIBS. Ačkoli prohlásil, že neodstupuje kvůli masovým protestům, které proběhly 5. března v 11 městech země, ale protože má strach o své zdraví a o svoji rodinu, tak či onak, demonstranti dosáhli svého cíle.

cz.sputniknews.com,
(red.)

Komentáře