Sdílejte
Policie (Ilustrační snímek) Zdroj: Policie ČR

PLUMLOV / Dva muže ve věku 44 a 47 let v pátek 8. ledna krátce před půlnocí kontrolovali policisté. Při kontrole vozidla bylo zjištěno, že převáží pro pytláctví upravenou střelnou zbraň a také střelivo. Muži se policistům přiznali, že měli v úmyslu pytlačit.

„Z trestných činů nedovolené ozbrojování a pytláctví podezírají policisté z obvodního oddělení v Plumlově dva muže ve věku 44 a 47 let. Tito muži byli v pátek 8. ledna, krátce před půlnocí, policisty kontrolováni při jízdě automobilem na křižovatce komunikací k obcím Prostějovičky x Krumsín x Křenůvky x Alojzov,“ sdělil policejní mluvčí František Kořínek.

Policisté u mužů ve vozidle zjistili pro pytláctví upravenou a ke střelbě připravenou střelnou zbraň – malorážku značky Zbrojovka Brno, se střelivem.

Muži se policistům přiznali k tomu, že měli v úmyslu lovit zvěř.

Policisté dále zjistili, že ani jeden z mužů není držitelem příslušných oprávnění k této zbrani, loveckého lístku ani platné povolenky k lovu.

„Zbraň i střelivo policisté zajistili. Mužům za uvedené přečiny hrozí v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody až na dvě léta,“ uzavřel Kořínek.

Komentáře