Sobota, 31 července, 2021

Hamáček požaduje uzavřít některé průmyslové podniky

NEJČTENĚJŠÍ

ČSSD má na jednání vlády navrhnout uzavření méně důležitých průmyslových podniků. Pověřilo je tím předsednictvo strany. Továrny by měly zavřít až do doby, kdy se budou zaměstnanci povinně testovat. Informoval o tom šéf ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček na Twitteru.

„Předsednictvo ČSSD pověřilo ministry za ČSSD, aby na vládě navrhli uzavření průmyslových podniků, které nejsou klíčové pro chod státu, a to nejméně do doby zavedení povinného testování zaměstnanců s plnou kompenzací výdělků i nákladů,“ napsal šéf ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček na Twitteru.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) už v pátek večer na sociální síti uvedla, že pro omezení průmyslu je šest členů kabinetu. „Potřebujeme další dva hlasy,“ podotkla.

Na pátečním zasedání, kde se rozhodlo o zpřísnění mimořádných opatření proti koronaviru, vláda žádné restrikce pro průmyslové firmy nezavedla. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) na tiskové konferenci prohlásil, že na průmysl se nevztahuje zrovna málo nařízení.

V podnicích se má spustit dobrovolné testování, které by se mělo po několika dnech změnit na povinné. Stát se tak má ve chvíli, kdy bude dostatek testů, konkrétně zhruba 20 až 25 milionů. Fabriky se tak mají proměnit na desetitisíce testovacích míst.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu