Sobota, 31 července, 2021

Jižní Morava testuje vlastní projekt očkování a buduje vlastní očkovací centra

NEJČTENĚJŠÍ

Jihomoravský kraj se aktuálně rozhodl zveřejnit vlastní zkušenosti s očkováním proti covidu-19 a budováním vlastních očkovacích center. Jde o podrobný plán managementu očkování, budování center i vlastní software pro distribuci vakcín.

„Dali jsme si v Jihomoravském kraji zásadu, že jediné, co může být úzkým hrdlem v očkovacím procesu, je nedostatek vakcíny. Nikdy to nesmí být fronta v očkovacím centru, v rezervacích, v komplementárním materiálu nebo v nedostatku personálu. Prioritou pro nás je soběstačnost,“ říká jihomoravský radní pro inovace a IT Jiří Hlavenka.

„Jsme si vědomi, že stojíme před podobnou logistickou výzvou, jako všechny ostatní kraje. Proto nabízíme veškeré know-how, které je výsledkem několikaměsíční práce našeho produkčního týmu ostatním regionům s tím, že v mnoha ohledech opravdu stačí copy-paste. Zároveň jsme připraveni nabídnout konzultace na míru,“ dodal radní Hlavenka.

Jihomoravský kraj má za cíl proočkovat 70 procent populace nad 15 let nejpozději do konce srpna, přičemž tento termín vychází z aktuálně platné prognózy dodávek vakcín.

Kraj je však připraven očkovat výrazně rychleji, pokud by bylo možné obdržet vakcín více a dříve.

Jihomoravský kraj podle informací serveru ZprávyExtra.cz nechce čekat na to, co jim tzv. dodá česká vláda a rozhodl se jít vlastní a podstatně efektivnější cestou. Všechny materiály jsou volně dostupné k dispozici pro všechny, kteří by rovněž rádi využili na webové adrese kraje: ockovani.jmk.cz/sdileni <<

V očkovacích centrech jsou také připraveni profesionální záchranáři se svým vybavením, kteří jsou připraveni okamžitě poskytnout neodkladnou první pomoc každému, komu by se po očkovaní udělalo nevolno nebo měl například nějakou alergickou reakci a podobně.

zachr
Záchranáři Jihomoravské krajské záchranky v očkovacím centru. Zdroj: ZZS JmK

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu