Pátek, 17 září, 2021

K vážné dopravní nehodě do pražských Klánovic musel vzlétnout vrtulník

NEJČTENĚJŠÍ

Vrtulník letecké záchranné služby vzlétl v neděli odpoledne k vážné dopravní nehodě do pražských Klánovic. Střetl se zde motorkář, který utrpěl vážná zranění, s osobním autem. Ulice Slavětínská byla zcela uzavřená kvůli přistání a odletu vrtulníku.

„Vzlétli jsme k nehodě motocyklisty a osobního automobilu. Kromě vrtulníku na místo dorazil inspektor, záchranářská a lékařská posádka. Třicetičtyřletého muže uvedli do umělého spánku, provedli imobilizaci a zajistili základní životní funkce,“ sdělila portálu ZprávyExtra.cz krajská mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Vrtulník letecké záchranné služby zraněného muže muže transportoval do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Posádka automobilu vyvázla z nehody bez zranění.

K dopravní nehodě došlo před 16. hodinou ve Slavětínské ulici v Klánovicích a kromě záchranářů byli na místě policisté a hasiči.

„V současné chvíli se celým případem zabývají dopravní policisté. Řeší příčiny a okolnosti,“ sdělila krajská mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Kvůli přistání a odletu vrtulníku policisté uzavřeli místo nehody, poté dopravu řídili kyvadlově. Dopravní komplikace uzavírka nezpůsobila.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu