Neděle, 9 května, 2021

Na Berounsku se zřítilo malé letadlo, osádka je v péči lékařů

NEJČTENĚJŠÍ

V sobotu 27. února, krátce před 17. hodinou došlo u Hostimi, která je částí města Beroun k pádu malého letadla. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. Dvoučlenná osádka letadla skončila v péči záchranné služby.

O nehodě informovala tisková mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová s tím, že volající na tísňovou linku uvedl, že jde o nehodu malého dvoumístného letadla a osoby, které v něm cestovaly, jsou venku.

“Operační důstojník k události poblíž silnice číslo 116 vyslal profesionální jednotku z Berouna. Po příjezdu hasičů na místo bylo upřesněno, že se stroj nachází na poli asi 70 metrů od silnice a leží koly nahoru. Dvě osoby bez viditelných zranění předala jednotka do péče přivolané posádce zdravotnické záchranné služby, která je následně převezla do nemocnice na preventivní prohlídku, sdělila dále Tereza Fliegerová.

Hasiči u letounu odpojili baterii, provedli protipožární opatření a zachytávali unikající provozní kapaliny. „Po dojezdu pracovníka Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, který si událost převzal, ještě jednotka zajistila nasvícení místa nehody pro účely dokumentace a vyšetřování,“ doplnila k sobotní letecké nehodě mluvčí hasičů.

NEJNOVĚJŠÍ

V Lesné na okraji Děčína v noci hořela rozlehlá roubenka

V pátek ve večerních hodinách došlo na Děčínsku v Lesné k rozsáhlému požáru roubenky, U požáru zasahovalo několik jednotek...

K tématu