Pátek, 17 září, 2021

Nápor pacientů v Benešově! Nemocnice zavírá dětské oddělení

NEJČTENĚJŠÍ

Velkému náporu covidových pacientů čelí Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově. Kvůli přílivu pacientů s koronavirovým onemocněním dokonce musí uzavřít dětské lůžkové oddělení, které předělá na covidové oddělení. O uzavírání dětského oddělení informovala nemocnice na svém webu.

Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově musela přistoupit k uzavření dětského lůžkového oddělení. Zatím není jasné, jak dlouho bude oddělení zavřené. „Od soboty 27. února 2021 do odvolání bude uzavřeno dětské lůžkové oddělení z důvodu reprofilizace (změny) dalších lůžek na covidová v naší nemocnici,“ uvedla nemocnice ve svém prohlášení.

Bez omezení zůstane ambulantní provoz, pohotovost a novorozenecké oddělení. „Pro děti, které budou vyžadovat hospitalizaci, máme zajištěnu péči v okolních nemocnicích. Děkujeme za pochopení,“ dodala nemocnice.

Okres Benešov je jedním z nejvíce zasažených regionů v České republice. Momentálně je tam více než 900 nakažených na 100 tisíc obyvatel, což je více než v uzavřených okresech Cheb a Trutnov.

Problémům čelí také nemocnice v Sokolově, kterou opustil celý tým lékařů.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu