Sobota, 18 září, 2021

Po seznámení na seznamce přišla o byt, bydlela v něm babička

NEJČTENĚJŠÍ

Na seznámení přes internet doplatila mladá žena z Prahy. Nápadník ji měl připravit o byt za téměř tři miliony korun. V bytě bydlela babička. Podle policistů se nemusí jednat o jediný případ, hledají proto další případné oběti.

Po dohodě se státním zástupcem zveřejnila policie fotografie mladíka, o němž jsou přesvědčeni, že by mohl využívat internetovou seznamku k podvodům. Jméno podezřelého sice znají, ale úmyslně ho nezveřejnili. Muž údajně vystupuje pod více jmény.

Čtyřiadvacetiletý podezřelý má podle kriminalistů na svědomí toto: přes seznamovací web se dal dohromady s mladou ženou. Začal se s ní scházet a všechno vypadalo idylicky. Ale jen do té doby, než zjistil, že žena má v Malešicích byt.

O ten ji podle obvinění připravil, a to tak, že dívku donutil pod hrozbami násilí odjet na úřad a tam ho přepsat na jiného člověka. Ten jí sice poslal za koupený byt peníze, ty ale obratem končily u „přítele“ dívky.

Poškozená se ho prý bála, věděla o něm, že má několik zbraní. Policisté mu zabavili tři plynové pistole a elektroniku, o které se domnívají, že ji mohl využívat právě k seznamování s dalšími ženami.

Policie muže stíhá pro vydírání, za které mu hrozí až osm let vězení. Další případně poškozené ženy se mohou hlásit na telefonním čísle 158.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu