Sobota, 18 září, 2021

Prezident Zeman se znovu vyslovil proti tomu, aby se uzavřely průmyslové podniky

NEJČTENĚJŠÍ

Prezident republiky Miloš Zeman se v nedělním pořadu televize Prima opětovně vyslovil proti tomu, aby se kvůli šíření covidu-19 uzavřely všechny průmyslové podniky. Zeman očekává, že problémy s koronavirem už potrvají jenom šest měsíců, protože do září by měla být naočkována většina obyvatel Česka. „Tím epidemie fakticky skončí,“ konstatoval aktuálně v televizi Prima.

Zavření průmyslu by podle něj vedlo k „podlomení celé ekonomiky.“

Firmy by měly dodržovat opatření, která nařídila vláda, tedy nošení roušek a pravidelné testování, myslí si Zeman. Naopak uzavření škol je podle něj namístě.

Zeman: Epidemie skončí do září

Zeman rovněž očekává, že problémy s covidem-19 už potrvají jenom šest měsíců, protože do září by měla být naočkována většina obyvatel Česka. „Tím epidemie fakticky skončí,“ konstatoval. Lidi, kteří odmítají očkování, Zeman označil za „lehce dementní“.

Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá!

lockdown 5551902 640
Lockdown. Zdroj: Pixabay.com

Nová protiepidemická opatření nejsou napořád. To by mělo být podle prezidenta republiky Miloše Zemana dostatečnou motivací k jejich dodržování. Vymáhat je má na hranicích okresů 26 tisíc policistů a pět tisíc vojáků. „Ať jsou přísní! A to neříkám proto, že jsem vrchní velitel ozbrojených sil,“ řekl Zeman v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Vláda k 26 tisícům policistů, kteří mají vymáhat dodržování opatření, povolala ještě pět tisíc vojáků.

Podle slov prezidenta Zemana není žádná benevolence z řad uniformovaných mužů namístě. A to doslova. „Ať jsou ti vojáci přísní, avizoval prezident v televizním pořadu opakovaně. Chtěl bych jim velice poděkovat i za nasazení, které měli už teď,“ řekl prezident České republiky na CNN Prima NEWS.

Lidé podle něho naštvaní nebudou, protože vědí, že opatření jsou zavedena jen na omezenou dobu.

Covid-19 v Česku aktuálně

Laboratoře v Česku za sobotu odhalily 7798 nově nakažených. Je to o tisícovku případů více než o týden dříve. Reprodukční číslo R se drží na hodnotě 1,2. Protiepidemický systém PES stoupl o bod na hodnotu 79. Vyplývá to z dat Ministerstva zdravotnictví.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu