Sobota, 31 července, 2021

Vlak na přejezdu v Kostelci na Hané zdemoloval auto

NEJČTENĚJŠÍ

Následky vážné dopravní nehody na železničním přejezdu likvidovali ve čtvrtek v odpoledních hodinách hasiči na Prostějovsku, kde se střetlo osobní auto s vlakem. Záchranka odvezla dva zraněné muže do nemocnice, jednoho z nich vzhledem k závažnosti zranění vrtulníkem. Hasiči před tím oba ze zdemolovaného vozidla vyprošťovali. Okolnosti nehody vyšetřuje policie.

K vážné dopravní nehodě došlo krátce po 13. hodině v Kostelci na Hané, auto se tam střetlo na železničním přejezdu s vlakem.

„Dva zranění lidé zůstali uvnitř auta zaklíněni, hasiči je vyprostili pomocí hydraulických nástrojů, jimiž odstranili na obou stranách zdemolované dveře,” uvedla mluvčí olomouckých hasičů Lucie Balážová.

Mluvčí záchranky Lucie Urbanová sdělila, že vážnější zranění utrpěl řidič vozidla, kterého zdravotníci přepravili do nemocnice vrtulníkem. „Jednalo se o vícečetná poranění, pacient ztratil vědomí a lékař měl podezření na nitrolební krvácení,” popsala zásah mluvčí.

Spolujezdec byl do nemocnice převezen sanitkou, byl při vědomí a měl lehká až středně těžká zranění. Věk pacientů záchranka neupřesnila, podle mluvčí se jednalo o muže středního věku.

„Ve vlaku jelo 20 lidí, nikdo nebyl zraněn, byli evakuováni a byla jim zajištěna náhradní přeprava,” sdělila mluvčí hasičů.

Místo zásahu si převzali hasiči Správy železnic a PČR k vyšetření okolností a příčin železniční dopravní nehody.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu