Úterý, 18 května, 2021

Žena na ubytovně v Plzni tajně porodila. Dítě oživovali záchranáři, je v kritickém stavu

NEJČTENĚJŠÍ

Policisté vyšetřují domácí porod na ubytovně v Plzni, po kterém museli záchranáři miminko oživovat. To se sice podařilo, dítě ale do nemocnice převezli v kritickém stavu. Žena rodila tajně a sanitku volala až ve chvíli, kdy novorozenec nejevil známky života.

Na případ, který se stal v noci na 13. února na ubytovně na Karlovarské třídě, upozornil web Krimi Plzeň. 20letá žena tajně porodila, nikomu ale narození dítěte neoznámila a nevyhledala lékaře.

Záchranáře volala až ráno, když zjistila, že miminko nedýchá. Dispečinku si stěžovala na bolest břicha, o domácím porodu a umírajícím novorozenci zdravotníci nejdříve vůbec netušili. Vše se dozvěděli až po příjezdu na místo.

„Miminko bohužel již nejevilo známky života, takže jsme okamžitě zahájili resuscitaci. Děťátko se nám podařilo oživit a ve velmi vážném stavu jsme ho transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň do péče neonatologů,“ uvedla pro portál ZprávyExtra.cz mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Celou věc v současnosti vyšetřují kriminalisté, vzhledem k její citlivosti ale nechtějí sdělovat bližší podrobnosti.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu