Sdílejte
© REUTERS/ Grigory Dukor

Svět (ZOH 2018) – V boji o bronz na ZOH v Jižní Koreji čeští hokejisté podlehli Kanaďanům. Sobotní hokejový zápas na ZOH v Kangnungu vyhráli Kanaďané 6:4 (3:1, 0:0, 3:3). Češi odjíždějí bramboroví. Naposledy české mužstvo získalo medaile na mistrovství světa 2012, kdy vybojovalo bronz. Poslední olympijskou medailí je rovněž bronz ze ZOH 2006 v Turíně.

Již první třetina 3:1 vypadala pro české hokejisty dost tragicky. Ve druhé třetině žádné góly nepadly a pozornost se soustředila na poslední třetinu zápasu. Během ní trenér reprezentace Josef Jandač provedl změny v sestavě s jediným cílem — vyrovnat. Poslední třetina zaznamenala až šest branek, nicméně soupeř dokázal zachovat jisté vedení.

Češi tak opět odjíždějí domů s nepořízenou a v hokejovém finále se proti sobě postaví národní týmy z Ruska a Německa.